Dozorca

Inteligentna Automatyka Budynkowa
 

System innowacyjnej technologi ochrony obiektu DOZORCA - umożliwiający kompleksową obsługę automatyki domowej w postaci inteligentnego budynku. Podłączony mikrokomputer Raspberry PI 4B wraz z zaprojektowaną instalacją steruje i monitoruje automatykę budynkową oraz wszystkimi zachodzącymi aktywnościami w budynku.

Korzystając ze smartfona DOZORCA umożliwia sterowanie podłączonymi do systemu urządzeniami. Zarządzanie automatyką procesów do wykonania w obiekcie, inteligentne sterowanie oświetleniem. W przypadku braku ruchu w pomieszczeniach wpływa na ochronę środowiska poprzez niższe zużycie energii elektrycznej w budynku.

Korzystając z chmury, z którą DOZORCA jest zintegrowany umożliwia w każdej chwili obserwację aktywności w pomieszczeniach, używając smartfona, poprzez monitoring zamontowanych czujek ruchu PIR. Dzięki gromadzonej historii aktywności pomieszczeń system DOZORCA umożliwia podgląd godzin, w których nikt nie przebywa w danym pomieszczeniu w celu np. ustawienia odpowiedniego poziomu ogrzewania w sezonie grzewczym. Na potrzeby osób starszych będących bez opieki umożliwia uruchamianie powiadomień lub połączenia alarmowego w przypadku braku wykrycia aktywności w określonym interwale czasowym.

Zdarzenia, które mają wysoki priorytet są wysyłane jako powiadomienia na smartfon użytkownika. Są też włączone komunikaty głosowe wypowiadane przez syntezator mowy za pomocą podłączonego w pomieszczeniu głośnika.

Więcej informacji na stronie internetowej www.dozorca.net.pl

Firma STANDBY realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich system innowacyjnej technologi ochrony obiektu DOZORCA.
Celem projektu jest inteligentny system automatyki budynkowej.
Dofinansowanie projektu z UE: 100 000 PLN

Logo